Школа і сім’я — це дві інституції, які навчають дитину жити в суспільстві, роблять її життя цікавим, щасливим, успішним, повноцінним, готують її до самостійного життя. Родинне виховання тільки тоді ефективне, коли батьки разом з учителями володіють сучасними педагогічними знаннями й уміннями, застосовують їх на практиці.
«Сім'я та школа – це берег та море. На березі дитина робить свої перші кроки. Отримує перші кроки життя, а потім перед нею відкриваються море знань, а курс в цьому морі прокладає школа.»
Об'єднання зусиль класного керівника і батьків – головний принцип у розвитку дитини як особистості. Для формування співпраці між дорослими і дітьми в школі важливо представляти колектив як єдине ціле, як велику родину, яка гуртується і цікаво живе. А це , на мою думку, можливо лише в тому випадку, якщо організована спільна діяльність класного керівника, дітей, батьків.
Як класний керівник виховую серед дітей та батьків партнерську взаємо відповідальність. І мало-помалу ми стаємо не по різні сторони барикад, а розуміємо, що з одного боку, школа дбає про дітей, а з іншого – батьки. І ми працюємо як партнери.
Покликання на матеріал додоповіді: 📘