середа, 29 січня 2020 р.

Герої Крут : пам'ять через роки

29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь.
На виховній годині учні 7 – Б класу переглянули відео – презентацію і пригадали, які події передували цьому нерівному бою і як саме він відбувався. Ми підготували тематичний буклет, в якому зібрали всі історичні факти загибелі студентів, зачитали імена героїв, що поховані на Аскольдовій могилі і вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі... Вони - студенти, курсанти, школярі - виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Проте,бій під Крутами -  це  символ нескореного духу нашої нації.







понеділок, 27 січня 2020 р.

Пам'ятні дати в січні 2020 року

Голокост - шрам на серці людства

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН. Голокост  – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність. Світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!
На виховній годині учні переглянули презентацію та фотографії, присвячені цій темі, продекламували вірші і підготували розповідь про Ірену Сендлер, яка виносила у сумці дітей із Варшавського гетто  Особливу увагу звернули на трагічні факти, що пов’язані з гетто у м.Львові. Адже, ми ходимо вулицями (Підзамче, вул.Замарстинівська), які були центром цього терору. Третину населення міста просто знищили – місто залишилось без пам'яті.
Чому нам важливо подолати забуття про Голокост у Львові? Для того, аби повернути цю пам'ять – якою б вона не була. Вибачитися, вшанувати.


 
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон!”
16 січня в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять. Кіборгами українських захисників прозвали бойовики, які не могли повірити в те, що люди так довго можуть боронити аеропорт.
        Учні нашого класу хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх захисників, що тримали оборону Донецького аеропорту. Ми переглянули фотографії та архівне відео тих важких днів.  “Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.



середа, 22 січня 2020 р.

22 січня - СВЯТО ЄДНАННЯ

             
День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
        «Свято єднання» - така тема виховної години, що була проведена з учнями 7 – Б класу. Ми пригадали основні історичні події, що пов'язані з формуванням і становленням української державності. Також діти переглянули відео – презентацію, зіграли в міні – вікторину, розмальовували тематичні газети «Я дякую Україні за ….»  , де написали про свої почуття і віру в те, що Україна буде завжди єдина і соборна.
        Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності нашої України!