пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Останній дзвінок - 2019



Хай сміх скрізь лунає!

У кожного радісна усмішка сяє!

Всі дружні, веселі, радійте за нас.

Ми перейшли у 7 клас!








БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ ДИВИТИСЯ ТУТ 👇

понеділок, 20 травня 2019 р.

Гра слів

Відгадати дрібники, що належали героям казки "АЛІСА В КРАЇНІ ДИВ"
Завантажити матеріал можна 👉тут  
 

четвер, 16 травня 2019 р.

День вишиванки

    Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. 
      Учні 6-Б класу також долучилися до святкування! 







  









Посилання на відео тут

четвер, 9 травня 2019 р.

День пам'яті і примирення


22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. У зв’язку з цим було визначен державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни. Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Указом президента України в нашій державі встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Європі. 
 Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часами вбивати інших українців. Поруч із тим, слід наголосити на внеску саме українців у розгром нацизму і згадати як про солдат Радянської армії (понад 6 млн) та вояків УПА (понад 100 тис.), так і про тих українців і вихідців з України, які перебували у військових з’єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Канади (до 45 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-45 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Хорватії (1,5 тис.).

З  2014 року червоний мак став символом пам’яті жертв Другої світової війни. Автором символу є  наш земляк  харківський дизайнер Сергій Мішакін. Подивіться і ви на його зображення мака: з одного боку це квітка маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни.
У Другій світовій війні загинуло близько 10 млн. українців. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони святиня нашої  пам`яті.