пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Виховна година "Полум’яне слово Тараса Шевченка звучить і сьогодні..."


Мета :
·         розширити знання учнів про генія українського народу – Т.Г.Шевченка;
·         формувати в учнів почуття любові до України, пошани до великого Кобзаря;
·         допомогти учням зрозуміти життєвий подвиг Т.Шевченка в умовах підневільного становища української нації;
·         формувати національну свідомість, виховати справжніх громадян-патріотів, які люблять свою країну, бажають примножувати її славу;
·         підкреслити велике значення творчості Шевченка для сучасної України в боротьбі за свою незалежність. (Слайд1,2)
Обладнання:
портрет Т. Г. Шевченка, ілюстрації до творів,  виставка книг про життя і творчість Т. Г. Шевченка, мультимедійна презентація, фонограми пісень.
ХІД ВИХОВНОЇ ГОДИНИ
Вчитель. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
Слайд 3
Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. В його полум’яному слові оживало все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
Звучить пісня «Думи мої…»
(Демонстрація картин про Україну.) Слайди 4-9
Вчитель.Україна… В одному вже тільки цьому слові бринить ціла музика смутку і жалю…Україна – країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради, довгої, вікової, героїчної боротьби за волю, в результаті якої – велетенське кладовище і високої могили в степу, руїна та прекрасна на весь світ святиня …
Тяжкий сон, подвійна неволя і темна ніч, як ворон. Тільки Дніпро з очеретами, тільки вітер з степовими могилами шепотіли ночами: гай, гай, умер прекрасний край.
Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади і білі хати, лани золотої пшениці. Україна – це марні, обшарпані, голодні люди. Поема жалю і смутку, краси і недолі.👇👇
Дидактичний матеріал до виховної години дивитися👉ТУТ

Немає коментарів:

Дописати коментар